Osaliselt veebis! Täiskasvanute koolitaja koolitus

29.09-19.01

Tartu

Kui oled oma igapäevatööst tüdinenud ja soovid elus midagi uut kogeda ja proovida, siis meil on hea meel Sind kutsuda põhjalikule koolitusele, mis on abiks kaasaegsete ja mitmekülgsete teadmiste/oskuste omandamisel ning lihvimisel koolitajana.

Lõpetades meie koolituse, on Sul olemas kõik eeldused, et saada koolitaja kutse.

Täiskasvanud koolitaja koolituse eesmärgiks on täiskasvanute koolitajate kompetentside kujundamine ja täiustamine, et koolitusel omandatud teadmisi ja oskusi kasutada oma töös koolitajana ja/või koolituste korraldajana. Lisaks, lähtudes elukestva õppe põhimõtetest, täiendada end kutsealaselt, erialaselt või tööalaselt.

Kursusele ootame kõiki huvilisi, kellel on vähemalt keskharidus ja soov panustada elukestvasse õppesse.

Koolituse sisu vastab täiskasvanute koolitaja kutsestandardi taseme 5 ja 6 nõuetele ning õppe lõppedes on Sul valminud kutse taotlemiseks vajalik e-portfoolio kavand. Kutset andev organisatsioon on Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras.

Oleme kindlad, et meie koolituse suurim väärtus on praktilisus- koolitusel õpitut ja kogetut saad Sa kohe rakendada oma igapäevaelus. Näiteks anname Sulle võimaluse viia läbi üks lühiseminar, endale meeldival teemal. See annab võimaluse praktiseerida turvalises ja toetavas keskkonnas omandatud teadmisi ja oskusi (loe siit blogipostitusest milliseid lühiseminare viidi läbi kevadel). Samuti saad läbi selle nii koolitajatelt kui kaasõppijatelt vahetut professionaalset tagasisidet. Täiskasvanute koolitaja koolitus käib ajaga kaasas ning käsitleme päevakajalisi teemasid, sh veebikoolituste läbiviimine ning erivajadustega inimeste koolitamine. Meie koolitusel kohtud Sa väga erinevate, õppijate poolt hinnatud koolitajatega. 

Õppijana saad kogeda erinevaid õpetamisstiile ja metoodikaid ning selle toel valida endale, kui täiskasvanute koolitajale, sobivad õpetamismeetodid. Eduka lõpetamise korral ja kutse saamisel ootame Sind meie koostööpartneriks.

_____________________________________________________________

 

Koolituskeskus Reiting on korraldanud "Täiskasvanute koolitajate koolitusi“ alates 2015. aasta kevadest. Hea meel on pidevalt jagada alustavate ja juba tegutsevate koolitajatega seda väärtuslikku koolitamise kogemust, mida oleme kogunud ja arendanud alates 1993. aastast täiskasvanuid koolitades.

Kui oled kursuse edukalt läbinud, oled oodatud liituma ka meie koolitajate meeskonnaga, et oma teadmisi ja oskusi oma valdkonnas edasi anda! Kui oled veel päris algaja ning kindlust napib, pakume ka praktika võimalust koolitajana.

Sihtgrupp

Kui täiskasvanute koolitamine on Sinu kutsumus, kuid vajaksid ennast teoreetiliselt ja praktiliselt selles osas täiendada, siis sobib see koolitus just Sulle!

Täiskasvanute koolitaja koolitusele ootame alustavaid koolitajaid ja neid, kes soovivad täiendada oma koolitamise oskused tööks täiskasvanutega.

Kursuse sisu

Koolitusel jagavad oma praktilise koolitajatöö kogemusi ja teadmisi koolitajad (kuni 10 erinevat koolitajat). Erinevate koolitajate kaasamise eesmärgiks on anda võimalus kogeda ja võrrelda erinevaid koolitusmeetodeid, koolitamisstiile ning omandada teadmisi erinevatest valdkondadest.

Kursusel läbitakse järgmised teemad:

 • Sissejuhatus täiskasvanute koolitajate koolitusse;
 • Täiskasvanute koolituse eripära, täiskasvanukoolituse põhiprintsiibid ning koolitaja kutse-eetika;
 • Sissejuhatus eneserefleksiooni. Professionaalse arengu astmed;
 • Õppemeetodid ning nende kasutamine. Eetilised aspektid koolitusel; 
 • Aktiivõppemeetodid täiskasvanute koolitamisel.
 • Minitunni läbiviimine;
 • Motiveeriva õpikeskkonna kujundamise võimalused;
 • Täiskasvanuharidust ja -koolitust reguleerivad õigusaktid. Koolitaja kutse taotlemise üldnõuded. Õppekavade koostamise üldnõuded;
 • Koolitus- ja arendustegevus ettevõttes;
 • Õpivajaduste väljaselgitamine;
 • Keerukate olukordadega toimetulek koolitusel, koolitaja läbipõlemise ennetamine;
 • Grupiprotsesside juhtimine täiskasvanute koolitusel; 
 • Õppematerjalide ja esitluse koostamine, e-portfoolio koostamise võimalused (arvutiklass);
 • Erivajadustega õppija klassiruumis;
 • Õppeprotsessi hindamine. Õppekava rühmakonsultatsioonid;
 • Õppivad kogukonnad, koostöövõrgustikud; 
 • Eneseanalüüsi ja -refleksiooni meetodid õpperühmas. Õppijate areng, enesejuhtimine ja rollide võtmine;
 • Eneseanalüüsi koostamine.

Muu info

Kursusega lõpetame aasta lõpus ning "Täiskasvanute koolitaja kutse" taotlemise tähtaeg on 1. aprill 2024

Koolitus toimub Tartus reedeti ja Tallinnas esmaspäeviti. Õpiväljundite omandamisel väljastatakse osalejatele tunnistus. Hind sisaldab paberkandjal paljundatud õppematerjale ning kohvipause.

Kogu koolituse vältel on olemas personaalne mentorlus. Mentor annab personaalset ja detailset abi e-portfoolio koostamisel ning aitab jõuda Täiskasvanute koolitaja kutseeksamini!

 • Kellaaeg: 10.00-15.15; 10.00-16.15
 • Asukoht: Kastani 39, Tiigi 61b, Tartu
 • Kestvus: 160 tundi
 • Sisaldab: 68 tundi auditoorset, 12 tundi praktikat koolikeskkonnas ja 80 tundi iseseisvat tööd
 • Hind: 1490.00 € + km

Koolituskeskus Reiting on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

 

Enne koolitusele registreerimist, tutvu kindlasti koolituse
õppekava (leiad koolituse sisututvustuse juurest) ja õppekorraldusega

Õppekava uurides, pööra tähelepanu sellele, kas koolitusega alustamiseks nõutud tingimused on täidetud ning kas õppekava vastab Sinu ootustele ja soovidele. Kui Sul tekkis õppekava kohta mõni küsimus või tunned, et koolitaja peaks arvestama mõne Sinu erisooviga, siis võta meiega kindlasti ühendust! Kontaktid leiad siit👇

 

👉KOOLITUSTE SOODUSPAKKUMISTEGA TUTVU SIIN👈


Küsimused ja lisainfo:

Hellika Rohtmets

Kliendihaldur (Tartu ja e-õpe)

5332 6481
hellika.rohtmets@reiting.ee 

Sigrid Silbaum

Kliendihaldur (Tallinn)

5340 4279
sigrid.silbaum@reiting.ee

Maria Tõkke

Kliendihaldur (venekeelsed koolitused)

​524 9472

maria.tokke@reiting.ee

Koolitusele registreerumiseks kliki lehe ülaservas paremal nuppu “registreerin” ja sisesta andmed.

________________________________________________

OÜ Reiting PR on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise


Koolitajad:

Anneli Zirkel
Anneli on meie koolitusosakonna juhataja ja juhatuse liige. Tal on  kahekümne aastane praktiline kogemus ettevõtte juhtimises ja... Loe veel

Anneli Zirkel


Anneli on meie koolitusosakonna juhataja ja juhatuse liige. Tal on  kahekümne aastane praktiline kogemus ettevõtte juhtimises ja töö korraldamises. Täiskasvanute koolitajate, ettevõtluse ja projektijuhtimise koolitajana töötab Anneli Reiting Koolituskeskuses aastast 2002. Anneli on töötanud samuti kõrgkoolis õppejõuna.


Anneli Zirkel on omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi rahvatervises, omab täiskasvanud koolitaja tase 7 kutset  ning kuulub Täiskasvanute koolitaja kutsekomisjoni.

Anne Krull
Anne töötab Tartu Kutsehariduskeskuses haridustehnoloogi ja meisterõpetajana alates aastast 2015, tegeledes peamiselt –... Loe veel

Anne Krull


Anne töötab Tartu Kutsehariduskeskuses haridustehnoloogi ja meisterõpetajana alates aastast 2015, tegeledes peamiselt – e-õppe alase tegevuse korraldamise ja õpetajate nõustamise ja tehnilise toe pakkumine e-kursuste koostamisel ning digitaalsete õpiobjektide väljatöötamisega. Koolituskeskus Reiting koolitajate koolitusel jaganud teadmisi alates 2017 aastast.

Jaanus Kangur
Jaanus Kangur on saanud “Aasta koolitaja 2019” tiitli. Jaanus on lõpetanud Tartu Ülikooli religiooni – antropoloogia... Loe veel

Jaanus Kangur


Jaanus Kangur on saanud “Aasta koolitaja 2019” tiitli. Jaanus on lõpetanud Tartu Ülikooli religiooni – antropoloogia magistrantuuri ning tal on rahvusvaheline diplom taastavas õiguses Kanadast Queensi Ülikoolist. Lisaks on ta õppinud suhtlemistreeneriks ning nõustajaks. Jaanus on koostanud kaks raamatut ning olnud kaasautoriks neljale raamatule, samuti avaldanud hulga artikleid avalikust esinemisest, konfliktilahendusest, koostööst ja suhtlemisest.


 

Mari Kalbin
Olen lõpetanud Tallinna Ülikooli sotsiaaltöö eriala. Töötanud 9 ja pool aastat Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses õpetajana... Loe veel

Mari Kalbin


Olen lõpetanud Tallinna Ülikooli sotsiaaltöö eriala. Töötanud 9 ja pool aastat Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses õpetajana ja tööhõivespetsialistina. Tegelenud erinevate igapäevaelu oskuste õpetamise ning erivajadustega noorte avatud tööturule jõudmise toetamisega. Arvan, et iga erivajadusega inimene suudab piisava toe olemasolul leida enda jaoks sobiva väljundi, et tõsta oma elukvaliteeti. Julgustan ja nõustan teisi spetsialiste ning ettevõtteid erivajadustega inimestega koostöö algatamiseks. 


Hetkel töötan Eesti Haigekassas ja tegelen põhiliselt tervishoiu ja sotsiaalteenuste integreerimisega.

Reet Valgmaa
Lõpetanud Tartu Ülikooli, on olnud õpetaja Nõo Keskkoolis, Tartu Ülikoolis ja Viljandi Kultuurikolledžis. On ennast täiendanud... Loe veel

Reet Valgmaa


Lõpetanud Tartu Ülikooli, on olnud õpetaja Nõo Keskkoolis, Tartu Ülikoolis ja Viljandi Kultuurikolledžis. On ennast täiendanud Suurbritannias ja Põhjamaades. 1995-1999 oli Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri Sihtkapitali nõukogu liige ja esimees. Alates aastast 2002 on  Avatud Hariduse Liidu esimees ja Eesti Vabaharidusliidu juhatuse liige. Aastal 2003 tunnistati ta Aasta Koolitajaks Eestis. Talle meeldib teha uusi asju ning koos noorte kolleegidega rajas 1992. a Õppekeskuse “Tõru”, kus viib ellu seda, mida püüdis selgitada 1989. a kaitstud teadustöös. Naudib õppimist ja õpetamist ning saladusi, mis ümbritsevad neid igivanu tegevusi. Peab oma valdkonnaks sotsiaalseid ja kommunikatiivseid oskusi.

Riina Kütt
Riina Kütt on tegelenud täiskasvanute koolitamisega alates 1999. aastast. 2021. aastal sai ta oma töö eest suure tunnustuse ning... Loe veel

Riina Kütt


Riina Kütt on tegelenud täiskasvanute koolitamisega alates 1999. aastast. 2021. aastal sai ta oma töö eest suure tunnustuse ning valiti Aasta Koolitajaks!


Tal on andragoogika magistri kraad ja täiskasvanute koolitaja kutse, 8 tase. Magistritöö kirjutas ta mikroõppest täiskasvanukoolitaja koolituses. Riina on täiendanud end paljudel erialastel koolitustel nii Eestis, Põhjamaades kui ka veebipõhistel avatud kursustel. Koolitajana peab Riina tähtsaks ehedat kontakti kõigi õppeolukorras olevate inimeste vahel, hubasust, nalja ja naeru aga samuti ka tõenduspõhist, süsteemset ja mitmekesist lähenemist õppimisele ja õpetamisele.Riina kohta on meie õppijad erinevatel koolitustel öelnud nii: “Väga motiveeriv koolitaja. Kontakt oli väga hea, arusaaja ja mõistev iga murega pöördujaga. Valdab teemat. Tagasisidestab hästi. Julgustab. Meetod, millega koolitaja viis koolituse läbi, oli vaimustav. Koolituspäevad olid tempokad, huvitavad. Professionaal, valdab väga hästi teemat, oskab edasi anda, juhendada, toetada. Tempo hea. Oskas mugavustsoonist välja tuua. Sain temaga suhtlemisel väga hea emotsiooni. Üks meeldejäävamaid lektoreid!”

Uku Visnapuu
Uku Visnapuu koolitab aastast 1999 suhtlemis-, koostöö- ja juhtimisoskusi. Täiskasvanute koolitaja, tase 7 alates 2019, esmalt sai... Loe veel

Uku Visnapuu


Uku Visnapuu koolitab aastast 1999 suhtlemis-, koostöö- ja juhtimisoskusi. Täiskasvanute koolitaja, tase 7 alates 2019, esmalt sai täiskasvanute koolitaja III taseme kutse aastal 2006. Lõpetanud Tartu Ülikooli (sotsioloogia, sotsiaaltöö, sotsiaalpoliitika, kõrvaleriala: psühholoogia), BA. ETKA Andras “Koolitaja käsiraamatu“ kaasautor, koolitanud seal andragoogi kvalifikatsioonikursustel. Uku on läbinud Eesti Vabaharidusliidu 2,5-aastase täiskasvanute õpetaja meistrikursuse ja täiendanud end mitmekümnel koolitusel Euroopas, toonud Eestisse mitmekesist õppevara. Teeb koolitajatele ja noorsootöötajate koolituse alal rahvusvahelist koostööd alates 2014. Töötab välja aktiivõppe meetodeid ja visualiseerib (kujundab) õppematerjale.


Koolituskeskus Reitingu koostööpartner koolitajate koolituse valdkonnas aastast 2014, alustas koolitajate koolitamisega aastal 2006. Viib läbi Reitingu tellimusel ka inglise- ja eestikeelseid tööklubisid. 


Täiskasvanute koolitaja eetika töörühma eestvedaja ja Koolitajate koolitus OÜ juhataja. Uku on nõustanud üle 10 aasta täiskasvanute koolitaja kutseeksamiks valmistujaid, meie koolitaja koolitusel on kasutusel tema õppematerjal “Kuidas ökonoomselt täita täikasvanute koolitaja kutseeksami eneseanalüüsi”, milles sisaldub kutse taotleja võtmesõnastik. Sõnastiku veebiversioon on siin: https://bra.in/9pyA3a


 Videonäidised tema tööst: about.me/uku


Uku veebitahvel koolitajale padlet.com/ukuv/koolitajale

Soovin saada koolituspakkumisi

Sisesta enda e-posti aadress ning saa parimad pakkumised meilile

Mida kliendid meist arvavad?

Maiu Toots"Korteriühistu
raamatupidamine ja
maksud"
kevad 2020

Suurepärane lektor (Pille Kaarlõp). Vääriks 10 punkti, kuid alati tuleb jätta arenguvõimalus. Meeldis see, et ta ise teeb seda tööd igapäevaselt. Seega praktikuna ta teab, millele tähelepanu tuleb pöörata ning millised probleemid/küsimused võivad tekkida. Lisaks praktilistele oskustele on tal suurepärased esinemis-/õpetamisoskused. Edu talle edaspidiseks ning loodetavasti kohtume peagi.