Blogi

Print

Merle Sulaoja: miski pole võimatu ja unistada tuleb suurelt

Postitaja: Gitta Veber

Merle Sulaoja: miski pole võimatu ja unistada tuleb suurelt

Merle Sulaoja on ettevõtja ja Reiting Koolituskeskuse raamatupidamise lektor. Ta on lõpetanud Lääne Viru Rakenduskõrgkoolis majandusarvestuse eriala ja nagu ka kõik teised Reitingu lektorid omab rohkelt praktilisi kogemusi. Lisaks finantsharidusele on tal ka täiskasvanute koolitaja kutse 5 tase.

"Miski pole võimatu," ütleb Merle ning lisab, et koolitajana motiveerib teda kõige enam see, kui kursuse lõpus tõdeb, et lühikese ajaga on omandatud suur hulk teadmisi ja inimestes on toimunud suur areng.
"Mulle meeldivad hirmsasti kursuse lõpud, need on nii võimsad. Kui näed, et inimesed on lühikese ajaga nii suure sammu edasi liikunud. Siis tekib tõdemus, et miski pole võimatu. Kui näen, et inimene on midagi uut omandanud või kogeb kursuse ajal ahhaa-efekte, saan palju energiat, " räägib Merle ning lisab, et ühine tee eesmärgini jõudmisel motiveerib teda ikka ja jälle koolitama.

Praktiline teadmistepagas enda ettevõttest
Olles koolitaja rolliga juba eelnevalt kokku puutunud, oli raamatupidamiskoolitaja amet Merle jaoks loomulik valik. "Kui Reiting otsis 2012 aastal ettevõtluskursusele finantskoolitajat, siis tundus, et sobin selleks hästi, " meenutab ta.
Mitmekülgne klientuur enda ettevõttes on Merlele andnud head praktilised teadmised, mida oma õpilastele edasi anda. "Minu klientide seas on nii väikseid kui keskmise suurusega ettevõtteid, väga erinevatest tegevusvaldkondadest. On ka teistesse Euroopa riikidesse teenust osutavaid ettevõtteid, ühesõnaga väga kirju seltskond."

Põhikooli keeleõpetajast ettevõtjaks
Merle teadis juba gümnaasiumis, et soovib pühenduda finantsteemadele, ent soov maailma näha osutus peale kooli lõppu  tugevamaks ja nii läks ta gümnaasiumi lõpetades hoopis Saksamaale lapsehoidjaks. Kaks aastat elu Saksamaal andis talle hea keelebaasi ning võõrsilt naastes alustas Merle tööd saksa keele õpetajana. Põhikoolile sai keeletunde antud kokku 14 aastat, paralleelselt läbis ka Tartu Ülikoolis pedagoogika alaseid kursuseid.
Peale laste sündi otsustas ta aga teha kannapöörde, alustades kõrgkoolis finantsõpingutega. Enda ettevõtte loomine ja finantskoolituste tegemine tuli selle loomuliku jätkuna.

Kolm last, koer ja kultuurielu
Lisaks ettevõttele ja koolitamisgraafikutele on Merlel kanda veel üks tähtis roll. Kodus on kasvamas kolm tütart. Tasakaalu leidmine töögraafiku ja pere vahel on omaette väljakutse ent Merle väitel on palju abi sellest, kui pere on toetav ja mõistev. "Kõik on õpitav, ka aja planeerimine," ütleb ta optimistlikult.
Vabal ajal armastab Merle teha piki jalutuskäike loodusesse, seda koos pere lemmiklooma kääbussnautseriga. "Ka koera koolitamine on hetkel minu ülesanne," naerab ta.
Kui Merle vajab hetke iseendaga, võtab ta kätte raamatu. Lemmiklektüüriks on fantaasiaraamatud.

Hea tahtega on kõik võimalik
"Miski pole võimatu ja unistada tuleb suurelt. Elu on näidanud, et kui unistada ja uskuda, siis unistused alati ka täituvad," ütleb Merle enesekindlalt.
Millised on koolitaja soovitused raamatupidamise kursuse lõpetajatele?  "Võimalusi tööturul on. Raamatupidajaid-assistente otsitakse üha enam ja kui inimene ise on tahet täis, on kõik võimalik. Tööandjate seas on alati neid, kes on valmis alustavale raamatupidajale võimalust andma. Olen ise ju samamoodi alustanud ja tean, et hea tahtega on kõik võimalik."   

Merle on Reitingu raamatupidamise lektor olnud alates 2012 aastast.
 
Millise Reitingu lektoriga sooviksid veel meie blogis lähemalt tutvuda? Anna teada siinsamas kommentaarides!
 
 
Soovid saada raamatupidajaks või end selles valdkonnas täiendada?
Vaata infot algavate raamatupidamise kursuste kohta siit.

Tagasi
​​