Koolitus põllumajandusettevõtte raamatupidajale

22.08-24.10

Tartu

Koolituse eesmärk on anda osalejatele teadmisi ja praktilisi oskusi põllumajandusettevõtete kuluarvestuse ja finantsjuhtimise valdkonnas, aidates kaasa tõhusamale ettevõtte juhtimisele ja jätkusuutlikele valikutele.

Koolitus koosneb kolmest moodulist: kuluarvestussüsteemi vajadus ja võimalused põllumajandusettevõttes, bioloogiliste varade (sh metsa) ja põllumajandusliku toodangu hindamine ning põllumajandusettevõtte eelarve koostamise võimalused MS Excelis.

Viimati toimunud koolitus oli väga oodatud ja sai head tagasisidet:

 • "Põllumajandusraamatupidamise koolitusi on alati vaja ja väga palju annab juurde põllumajandusraamatupidajate omavaheline suhtlus ja kogemuste vahetamine"
 • "Nüüd oskan kuluarvestussüsteemi välja töötada, arvestada metsamaa väärtust ja osaleda eelarve koostamisel ning aru saada selle vajalikkusest ning nõrkadest külgedest"
 • "Väga hea koolitus, sest spetsiaalselt põllumajandusettevõtete raamatupidajatele on väga vähe koolitusi ja infopäevi vähe"
 • "Koolitaja Merike Ints on suurepärane koolitaja, väga head praktilised teadmised põllumajandusettevõtte töö sisust"

Sihtgrupp

Põllumajandusettevõtete raamatupidajad ja juhid, kes soovivad oma teadmisi kinnistada kuluarvestuse põhimõtete, omahinna arvutamise, bioloogiliste varade ja põllumajandusliku toodangu hindamise, metsa hindamise ning eelarvete koostamise osas.

Kursuse sisu

Kuluarvestussüsteemi vajadus ja võimalused põllumajandusettevõttes (6 tundi auditoorset tööd ja 2 tundi praktikat õppekeskkonnas):

 • kuluarvestuse mõiste ja eesmärgid;
 • erinevad kulukohad, kululiigid, kulukäiturid põllumajanduses;
 • omahinna mõiste ja tähtsus;
 • omahinna arvutamise meetodid;
 • ülevaade jätkusuutlikkuse hindamise kontseptsioonist, ESG aruandlusest;
 • süsiniku jalajälje arvutamiseks vajalikud andmed põllumajandusettevõttes.

Bioloogiliste varade (sh metsa) ja põllumajandusliku toodangu hindamine (6 tundi auditoorset tööd ja 2 tundi praktikat õppekeskkonnas):

 • bioloogilise vara ja põllumajandusliku toodangu mõiste;
 • bioloogiliste varade ja põllumajandusliku toodangu arvestamise ja hindamise põhimõtted;
 • bioloogiliste varade ja põllumajandusliku toodangu hindamise meetodid;
 • mets, kui bioloogiline vara ja selle hindamise meetodid.

Põllumajandusettevõtte eelarve koostamise võimalused MS Excelis (4 tundi auditoorset tööd ja 4 tundi praktikat õppekeskkonnas):

 • eelarvestamise mõiste ja eesmärgid;
 • põllumajandusettevõtte eripärad eelarvestamisel;
 • põhilised eelarvestamise tüübid;
 • kuidas koostada eelarvet põllumajandusettevõttes;
 • erinevad MS Exceli funktsioonid eelarvestamisprotsessi lihtsustamiseks.

Muu info

Koolitus toimub kolmel õppepäeval: 22.08, 26.09, 22.10.2024

Võimalik on osaleda ka vaid valitud moodulitel:

 • 22.08 - Kuluarvestussüsteemi vajadus ja võimalused põllumajandusettevõttes . Lisainfo SIIN
 • 26.09 - Bioloogiliste varade (sh metsa) ja põllumajandusliku toodangu hindamine. Lisainfo SIIN
 • 24.10 - Põllumajandusettevõtte eelarve koostamise võimalused MS Excelis. Lisainfo SIIN

 

 • Kellaaeg: 09.30-16.30
 • Asukoht: Kastani 39, Tartu
 • Kestvus: 24 tundi
 • Sisaldab: 16 tundi auditooreset tööd ja 8 tundi praktikat õppekeskkonnas
 • Hind: 495.00 € + km

Koolituskeskus Reiting on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

 

Enne koolitusele registreerimist, tutvu kindlasti koolituse
õppekava (leiad koolituse sisututvustuse juurest) ja õppekorraldusega

Õppekava uurides, pööra tähelepanu sellele, kas koolitusega alustamiseks nõutud tingimused on täidetud ning kas õppekava vastab Sinu ootustele ja soovidele. Kui Sul tekkis õppekava kohta mõni küsimus või tunned, et koolitaja peaks arvestama mõne Sinu erisooviga, siis võta meiega kindlasti ühendust! Kontaktid leiad siit👇

 

👉KOOLITUSTE SOODUSPAKKUMISTEGA TUTVU SIIN👈


Küsimused ja lisainfo:

Hellika Rohtmets

Kliendihaldur (Tartu ja e-õpe)

5332 6481
hellika.rohtmets@reiting.ee 

Sigrid Silbaum

Kliendihaldur (Tallinn)

5340 4279
sigrid.silbaum@reiting.ee

Maria Tõkke

Kliendihaldur (venekeelsed koolitused)

​524 9472

maria.tokke@reiting.ee

Koolitusele registreerumiseks kliki lehe ülaservas paremal nuppu “registreerin” ja sisesta andmed.

________________________________________________

OÜ Reiting PR on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise


Koolitajad:

Merike Ints
Merike Ints on lõpetanud Eesti Maaülikooli raamatupidamise ja rahanduse erialal. Tal on pikaajaline kogemus töötamisest pearaamatupidajana... Loe veel

Merike Ints


Merike Ints on lõpetanud Eesti Maaülikooli raamatupidamise ja rahanduse erialal. Tal on pikaajaline kogemus töötamisest pearaamatupidajana põllumajandusettevõtetes. Alates 2014.aastast tegutseb ta ettevõtjana, pakkudes raamatupidamisteenuseid ja koolitusi, ning töötab majandusarvestuse õpetajana Eesti Maaülikoolis. Tema erialane fookus on suunatud põllumajandusettevõtete raamatupidamisele, eelarvestamisele ning maksundusele. Edukaks toimetulekuks nii majandusarvestuse valdkonnas kui ka koolitajana täiendab ta end pidevalt, osaledes erinevatel koolitustel.

Jelena Ariva
Jelena Ariva on lõpetanud Tartu Ülikooli bioloogia erialal, Eesti Maaülikooli majandusarvestuse ja finantsjuhtimise ning ökonoomika... Loe veel

Jelena Ariva


Jelena Ariva on lõpetanud Tartu Ülikooli bioloogia erialal, Eesti Maaülikooli majandusarvestuse ja finantsjuhtimise ning ökonoomika ja ettevõtlus erialadel. Alates 2015. aastast töötab ta Eesti Maaülikoolis nooremteadurina keskkonnaökonoomika valdkonnas. Tema erialane fookus on suunatud põllumajanduse kliima- ja keskkonnamõjude uurimisele, mida toetab pidev osalemine nii riiklikes ja rahvusvahelistes projektides kui ka erinevatel enesetäienduskoolitustel.

Jüri Lillemets
Jüri Lillemets on lõpetanud Tartu Ülikooli ja omandab praegu doktorikraadi Eesti Maaülikoolis. Õpingute käigus on ta sooritanud... Loe veel

Jüri Lillemets


Jüri Lillemets on lõpetanud Tartu Ülikooli ja omandab praegu doktorikraadi Eesti Maaülikoolis. Õpingute käigus on ta sooritanud palju kursusi erinevate statistika ja andmeanalüüsi meetodite teemal. Eesti Maaülikoolis tegeleb Jüri mitmesuguste tegevustega, mis hõlmavad andmete kasutamist. Sealjuures on ta osalenud kümnete rakendusuuringute koostamisel, kus tema ülesandeks on olnud eelkõige andmete kogumine, nende tõlgendamine ja tulemuste esitamine. Lisaks uurimisprojektides osalemisele õpetab Jüri mitmes õppeaines üliõpilastele, kuidas andmetest aru saada, nendest tähtis üles leida ja teistele arusaadavalt esitada. Klassikalise statistika ja uuemate andmeanalüüsi meetodite tutvustamiseks kasutab ta nii programmeerimiskeelt kui ka statistikarakendusi ja tabelarvutust.

Allar Padari
Allar Padari on lõpetanud Eesti Maaülikooli metsanduse erialal. Ta on tegelenud metsanduslike andmebaasidega, metsaressursside arvutamisega,... Loe veel

Allar Padari


Allar Padari on lõpetanud Eesti Maaülikooli metsanduse erialal. Ta on tegelenud metsanduslike andmebaasidega, metsaressursside arvutamisega, metsa mõõtmise ja hindamisega, erinevate metsaga seotud mudelite modelleerimisega ning osalenud metsa hariliku väärtuse ja hüvitushinna arvutamise metoodika koostamise töögrupis. Allar õpetab metsa ja puidu mõõtmise ning  hindamisega seotud õppeaineid.

Soovin saada koolituspakkumisi

Sisesta enda e-posti aadress ning saa parimad pakkumised meilile

Mida kliendid meist arvavad?

Keit K."Ettevõtluse
baaskoolitus koos
äriplaani koostamisega"
jaanuar-märts 2021

Küll hilja, aga suured tänud veel kord väga asjaliku ja toreda koolituse eest! Oli nii suureks abiks ja sain palju teadlikumaks